facebook youtube

Проект Громадської Організації "Неподільна Україна" під назвою "Історія з вуст сучасників" має науково-дослідний, просвітницький характер. Члени нашої організації беруть інтерв'ю у відомих громадських і політичних, спортивних і культурних діячів незалежної України. Ми хочемо представити для Вас не матеріал з підручника, не чергову працю істориків. Ми розповімо Вам живу історію від безпосередніх учасників подій!

Першим до Вашої уваги пропонуємо двохгодинне розлоге інтерв'ю з Героєм України Левком Григоровичем Лук'яненком, записане 8 жовтня 2015 року в гостях у оповідача. Транскрипція інтерв'ю подається в повному обсягу, з зазначенням часових рамок відповідно до аудіо-запису. Відеозапис інтервю Ви можете переглянути у нашому відеоархіві.

history

 

Бувають герої, які уособлюють цілу епоху. Такі як королева Вікторія чи Наполеон. Персони, що стають обличчями нації: Шарль де Голль, Томаш Масарик. А буває й так, що вивчивши біографію однієї людини, можна написати історію декількох поколінь. Це люди, які присвятили усе життя ідеї свободи для свого народу. Таким був для Південної Африки Нельсон Мандела, таким є для України Левко Лук'яненко. Непересічна особистість, місією всього життя якої було здобуття Україною незалежності. І дуже символічно, що 24 серпня, в День народження Левка Григоровича, ми святкуємо День незалежності України.

Інтерв'ю з Левком Лук'яненком дає можливість дослідити ряд подій вітчизняної історії. Все інтерв'ю можна розділити на декілька блоків, що відповідають віхам життя автора, а також окремим історичним явищам. Подамо їх тегово: 1) колективізація, репресії, Друга світова війна, УПА; 2) хрущовська «відлига», радянський суд; 3) Гельсінська спілка, «перебудова», серпневий путч 1991 р., Акт проголошення незалежності України; 4) революційні події незалежної України, конституційний процес, формування багатопартійності.

Не зважаючи на свій поважний вік, оповідач перебуває в гарній фізичній формі, продовжує вести активне громадське життя і своїм прикладом надихає молоде покоління на самопожертву задля процвітання Батьківщини. На жаль, в сучасній Україні мало політиків, яких можна було б назвати моральними авторитетами. За пафосними промовами про «кулю в лоб» не стоїть ні краплі щирості. Театральні курси, а не патріотичне виховання – ось їх шлях до великої політики. Гроші, зв'язки і вміння брехати – ось рецепт удачливого політика сьогодення. В таких умовах наш герой не зміг побудувати успішної політичної кар'єри. Та воно йому було й не потрібно. Головне, щоб Україна була незалежною, а ми з вами пишалися нею.