facebook youtube

Схеми Онищенка і тендер Широкова в "Південному" - ГСУ згадує головні корупційні держзакупівлі в Україні у 2016 році.

Такими є результати рейтингу топ-5 скандалів на держзакупівлях, складеного на базі опитування депутатів парламентського комітету з протидії та запобігання корупції, представників антикорупційних організацій, політологів і економістів.

"Головним корупційним скандалом, безперечно, стали одкровення народного депутата-втікача Олександра Онищенка. Основні звинувачення, висунуті Онищенку, пов'язані з ухиленням від сплати податків та відмиванням коштів. Брав депутат участь і в махінаціях на держзакупівлі. Компанія "Газтранспроект" поставила держпідприємству "Центренерго" 19 млн кубометрів газу за завищеними цінами.

На другому місці, згідно з опитуванням, тендер на днопоглиблення в порту "Південний", організований начальником южненської філії Адміністрації морських портів Максимом Широковим.

Перемогу в конкурсі здобула компанія "Ян де НулУкраїна", яка запропонувала на 90 млн грн більше за конкурентів. Механізм корупційної схеми: минулого літа, через два місяці після оголошення тендеру, 55% акцій "Ян де ННЛ Україна" за символічну суму перейшли від бельгійських власників двом кіпрським компаніям, афільованим із "негласним шефом" АМПУ, народним депутатом Сергієм Фаермарк. Директором компанії було призначено екс-помічника нардепа Андрія Розова.

Вони знайшли підтвердження зв'язку Фаермарк і "Ян де ННЛ Україна". Тим часом Широков запустив три нових тендери на днопоглиблення в "Південному" загальною вартістю 2,5 млрд грн, що спровокувало новий корупційний скандал. Термін проведення торгів перенесено на місяць через велику кількість скарг днопоглиблювачів. На думку нардепа Сергія Лещенка, призначений ще за Януковича Широков взагалі не має права обіймати посаду, тому будь-які рішення тендерного комітету можуть бути оскаржені.

Решта місць рейтингу займають скандали навколо придбання автомобілів для МВС, закупівлі дизеля "Укрзалізницею", а також покупки вугілля вже згаданим вище "Центренерго" через компанію-прокладку.

ГСУ Випуск № 28

№ 6

№ 5

№ 4

№ 3

№ 2

№ 1