facebook youtube

Існує така традиція, що кожен вступ слід починати словами класика або відчайдушного літератора. Але в своєму початку я опишу вступ у один із найкращих університеті східної Європи.

Тому ось Вам персональний гайд,як не втратити рік свого життя і відкрити в собі почуття студента європейського вишу.

Майже два роки тому, я став переможцем міжнародного гранту Erasmus, який дозволяє навчатись цілий рік, або один семестр у одному із вишів Європи. Моїм університетом став Варшавський. Декілька слів про Варшаву та взагалі про її мешканців. Найкраще про місто може розказати дорога до твого університету, тобто, маршрут, який постійно буде повторюватися - протягом усього навчального року. Існує багато способів дістатися до місця нашого призначення.

Warszawa-12

Вибираючи один із них, ви маєте перетнути Віслу і вийти на головну вулицю тріумфів польських королів - Krakowskie predmiesti. І хочу сказати одне - ця дорога дивувала і захоплювала мене не історичними особистостями, в очах королів і перших осіб країни. Мене здивував один чоловік, який бачив своє призначення в тому, що просто переходив через дорогу, просто йшов туди і назад. Он, він в жодному випадки не був волоцюгою і не намагався заробити гроші. Він тільки ходив - туди і назад, туди і назад. Він йшов все так само тихо, не поспішаючи і вдихаючи кожен момент свого життя. Було в ньому щось неймовірно збентежуюче і щось неймовірно неземне. Саме тому він шанував дорогу і йшов нею. Тому в цей день я обрав як орієнтир для кожного ранку людину, яка йде туди і назад. Немов Кандид Вольтера.

Студенти Варшавського університету також постійно ходили туди і назад, адже головний камбуз університету розтягнувся на декілька кілометрів. Мій навчальний корпус був розташований у самому серці Варшави, поруч з костелом, де знаходиться серце Шопена. Ще на самому початку ми повинні були обрати мови наших майбутніх занять. Я обрав лекції польською, іспанською та англійською мовами. Кожен предмет мав відповідну кількість кредитів, які ми мали використати впродовж семестру. Навчальний процес проходив таким чином, що кожен студент через онлайн базу реєстрував свої заняття і отримував календар всіх подій, які пов'язані з навчанням. В цій системі також ви спостерігаєте за своєю успішністю та можете оплачувати всі побутові послуги.

Європейський навчальний процес побудований таким чином, щоб якнайбільше полегшити життя студенту і дати йому більше часу для підготовки своїх власних наукових вподобань. Однією обов'язковою умовою всіх студентів є презентація своєї власної наукової теми в дискусійному форматі. Після такої доповіді ти автоматично допускаєшся до складання іспиту. Також із нововведень для студентів існує електронний зчитувач відвідувань занять, але він актуальний був лише для факультету міжнародних відносин.

Відчувається, що майбутніх польських дипломатів готують до служби ще з студентських років. Цікавий здавався також той факт, що лекції, які читав заступник міністра закордонних справ Польщі, жодного разу не були відмінені. В моїх очах, відразу, згадувався момент навчання в столичному вузі, де лекції читав ректор, якого ми побачили лише на вступній лекції з філософії... Далі, як виявилось філософія його не цікавила...

Взагалі, усіх позитивних моментів від студентського життя в Європі не описати. Тому відкривайте краще свої Інтернет сторінки, реєструйтеся та отримуйте свій шанс стати часткою студентської євроспільноти!