facebook youtube

«За найоптимістичнішими прогнозами зможемо побудувати більш-менш економічно пристойну країну через 20 – 25 років», - Портніков.

Вчора, 27 вересня відомий публіцист Віталій Портніков поділився з ГСУ своїми думками щодо сучасної політичної та економічної ситуації в Україні в дискусійному клубі «Відкрий світ».

Portnikov3«Порятунок України – розуміння, що ми будуємо країну не заради добробуту, а заради збереження України як цивілізації», - відзначає він.

«Якби Росія не напала на Україну, скільки людей в цій країні продовжували вважати, що треба намагатися знайти спільний знаменник між Європою і Росією і подивитися, де ж краще жити. Це не цінності на яких будується держава, це цінності первинного племені», - сказав аналітик.

«Багато рішень буде стикатися із серйозним опором суспільства, - пояснює Портніков, - бо наша суспільна угода є абсолютно відмінною від суспільної угоди Болгарії чи Румунії, є абсолютно радянською. Умовно кажучи, ви крадете там на горі і не заважаєте жити тут, як ми хочемо. Ми не платимо вам податки, а ви розкрадаєте бюджет. Боротьбу з корупцією потрібно починати не згори, а знизу».

«У нас занадто багато дипломованих неосвічених людей, - розмірковує публіцист. – В Україні кількість студентів 60 – 70 % серед населення відповідного віку, у той час як у країнах із відповідним рівнем економіки – не більше 25 %».

Тому він радить скоротити кількість дипломованих на користь освічених.

Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки України Лілія Гриневич зазначила, що цьогоріч держава збільшила держзамовлення для ВНЗ до 272,6 тис. осіб, що на 12,3% більше, ніж рік тому.

Кореспондент Андрій Сухих

ГСУ Випуск № 28

№ 6

№ 5

№ 4

№ 3

№ 2

№ 1