facebook youtube

Робота Верховної Ради має розпочатися з визнання Донбасу окупованою територією. Про це, як передає ГСУ, під час засідання круглого столу "Порядок денний Верховної Ради на найближчу сесію та 2017 рік" розповів народний депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Соболєв.

ато2

«Вже є перше рішення Печерського районного суду, де громадянин відсудив у держави 7 млн. грн відшкодування за зруйноване житло на Донбасі. Це наслідок того, що ми не називаємо речі своїми іменами. По тій же причині Україна не може ратифікувати Римський статут. А вітчизняних героїв бойових дій на Сході судять за мародерство, бо їм доводиться вдаватися до кроків, які виходять за межі антитерористичної операції», - зазначив Соболєв.

Солідарна з членом «Батьківщини» і народний депутат від «Самопомочі» Олена Сотник. Нардеп прогнозує, що вже на цьому тижні Верховна Рада може де-юре визнати Росію відповідальною за агресію на сході України.

«Введення санкцій проти Росії, оголошення Донбасу окупованими територіями і називання речей своїми іменами – такими мають бути три перші кроки Верховної Ради. Ми маємо визнати, що маємо справу не з терористами чи ополченцями, а з російськими військами. Поки жодна фракція публічно не визнала, що існує російська агресія», - вважає Сотник.

Також нардеп наполягає на припиненні торгівлі України з «Д/ЛНР» та розірванні дипломатичних відносин з Росією.

«Необхідно припинити торгівлю з окупованими територіями. Нині напряму з України туди йдуть товари, які прямо чи опосередковано підтримують бойовиків. Постачаємо деревину, порох. Жодної торгівлі з окупованими територіями не має бути. Також важливо нарешті розірвати дипломатичні відносини з Росією», - зазначила вона.