facebook youtube

Тяжкий для країни буремний 2015 рік. Ми з малолітньою донькою повертаємося з-за кордону. Через обставини, що від нас не залежать жодним чином, змушені були провести посадку в м. Семфірополь, АР Крим, який вважаємо територією власної держави.

Так ми робили постійно протягом останніх десяти років. Я навіть не могла уявити чим для мене та моєї родини обернеться ця змушена посадка.

Під час перетину контрольно-пропускного пункту в смт. Каланчак, Херсонської області з АР Крим, Україна, мене та мою неповнолітню доньку затримали прикордонники з запитанням чому я перебувала на окупованій території. Мої пояснення щодо повернення з відпочинку та користування аеровокзалом в м. Сімферополі до уваги взяті не були. Адже я не мала права прилетіти в цей аеровокзал, який розташований на відстані, найближчій до мого місця проживання, а саме м. Каховка, Херсонської області. За цей «адміністративний» проступок на мене був накладений штраф. Постановою судді Каланчацького районного суду Херсонської області Ковальчук О. В. у справі № 657/2630/15 від 02 грудня 2015 року зазначений штраф з мене було стягнуто, який я сплатила в повному обсязі.

В 2016 році аналогічна історія сталася з моєю близькою подругою. В 2017 році я також планую здійснити переліт на відпочинок та знову буду притягнута до відповідальності.

Я вважала, що маю право запитати в державних органів влади, чи правомірно порушена адміністративна справа по відношенню до мене. Але як я помилялася, читачу, ти і не уявляєш. Після отриманих відповідей з багатьох державних органів, мене ще й почали викликати на допити численні правоохоронні органи, постійно дзвонять якісь люди та погрожують.

Але як же тлумачити тоді стаття 33 Конституції України, яка регламентує, що громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну. Право на свободу пересування, вільний вибір місця проживання, вільне залишення території України Конституція гарантує як громадянамУкраїни, так і всім іншим особам, що на законних підставах перебувають на їїтериторії. Чому повинні карати нас, громадян України.

25.10.2017 року