facebook youtube

Поки увесь світ спостерігає за відлигою в міжнародних стосунках між США Трампа та Північною Кореєю на чолі з Кім Чен Ином, ГСУ розповідає історію чоловіка, який замість Ина міг стати наслідником престолу КНДР, однак був убитий півтора роки тому за загадкових обставин.

14 лютого 2017 року у Малайзії вбили Кім Чон Нама - старшого зведеного брата "вождя" Північної Кореї Кім Чен Ина. Газета "Громадянське суспільство в Україні" розповідає головні факти про родича правителя КНДР.

Позашлюбний син

Кім Чон Нам - син Кім Чен Іра і актриси Сон Хе Рим. Засновник династії і "Сонце" нації, як його досі величають північнокорейці, Кім Ір Сен був проти стосунків свого сина. Тому Кім Чен Іру довелося приховувати існування Кім Чон Нама.

Сімя Кімів

Здобув освіту у Швейцарії

Через те, що батько намагався приховувати Кім Чон Нама від очей громадськості, йому забороняли навіть ходити до школи. Хлопчик отримав домашню освіту.

Продовжив своє навчання у Швейцарії, де прожив кілька років під підробленим паспортом.

Претендент на трон

У період з 1998-го до початку 2001 року Кім Чон Нама вважали вірогідним претендентом на "трон" КНДР. Але він ніколи не був таким офіційно. Водночас його призначали на декілька високих партійних посад. Навчений в Європі, він курирував у Північній Кореї розвиток IT. У січні 2001 року Кім Чон Нам супроводжував імператора і батька Кім Чен Іра під час візиту до Шанхая, де той проводив офіційні зустрічі з головними особами піднебесної.

"Обережний" опозиціонер

Після 2001 року Кім Чон Нам постійно проживав у Китаї, не повертаючись до КНДР. Він вважався обережним опозиціонером. За деякими повідомленнями, у 2009 році північнокорейське керівництво, під керівництвом Кім Чен Ина або навіть без його відома, планувало вбивство Кім Чон Нама. Але під тиском Китаю відмовилося від цих планів.

Згідно з інформацією японських ЗМІ, Кім Чон Нам у 2012 році висловлював стурбованість ситуацією в Північній Кореї в електронному листі, надісланому ним же японській газеті "Tokyo Shimbun".

У листі Кім Чен Нам висловив свої сумніви в тому, що молодий Кім Чен Ин, якого готували у спадкоємці лише два роки, зможе утримати необмежену владу у країні 37 років, як його батько та екс-лідер КНДР Кім Чен Ір.

"Я очікую, що наявна правляча еліта піде стопами мого батька, зберігаючи молодого наступника як символічну фігуру", - писав Кім Чен Нам.

"Зрадник батьківщини"

Кім Чен Нам проживав у Китаї до смерті у грудні 2011 року його батька. Після смерті "вождя" і призначення на вакантну посаду Кім Чен Ина, його зведений брат перебрався до Південно-Східної Азії. Деякі очевидці стверджували, що бачили корейця у Франції, де в одному із престижних університетів нібито вчиться його син.

Експерти припускали, що влада КНР охороняла Кім Чен Нама для того, щоб скористатися ситуацією в разі повалення режиму Кім Чен Ина. У самій же Північній Кореї його звинувачували у "зраді батьківщині".

Джерела стверджують, що Кім Чен Нам жив у Малайзії під заступництвом посла КНДР у цій країні Чан Ен Чхоль, який також був племінником звинуваченого у зраді Чан Сон Тхеку. На початку грудня минулого року посол був відкликаний до Пхеньяна, а через тиждень стало відомо про страту Чан Сон Тхека. Кім Чен Нам, який виріс у сім'ї дядька, почав побоюватися за своє життя після того, що сталося.

Як писала ГСУ, брата Кім Чен Ина отруїли в аеропорту Куала-Лумпура (столиця Малайзії). Імовірно, за вбивством стоять представники спецслужб Північної Кореї. Малайські правоохоронці підтвердили агентству Ройтер, що невідомий чоловік помер дорогою до клініки з аеропорту. Однак представниками служб безпеки країни поки не була підтверджена особа загиблого.

ГСУ Випуск № 28

№ 6

№ 5

№ 4

№ 3

№ 2

№ 1