facebook youtube

Відбувся суд щодо махінацій з нерухомістю в столичному житловому комплексі "Кришталеві джерела". Відповідач відбирає квартири в людей, які вклали гроші в будівництво житла, передає "ГСУ".

Про сімейні афери, корупційні зв'язки, кабальні умови договорів з жеком у справі номінанта премії Людина року-2015 в номінації «Кращий житловий комплекс року» "Кришталевих джерел" читайте в матеріалі "Громадянського суспільства в Україні" ("ГСУ")

ZK1На засідання Голосіївського районного суду Києва активісти прийшли з рукописними плакатами «Вимагаємо чесного суду!», «Кришталевих аферистів - до відповіді!».

Два роки тому Вікторія Григор'єва вклала гроші в спорудження однокімнатної квартири в житловому комплексі «Кришталеві джерела».

Коли помешкання було вже готове, жінку змусили підписати договір із жеком приватної компанії ТОВ «Холд Груп». Оскільки документ містив неприйнятні умови, Вікторія відмовилася це робити. Пояснює вона це тим, що кожен крок необхідно було узгоджувати з холдингом.

«За паркову – плати, лічильник поставити - плати. Якщо поїхав з дому – зобов'язаний повідомити коли і на скільки ти поїхав і хто буде цей час жити в твоїй квартирі. Якщо приїхав раніше або пізніше – плати. Якщо хочеш провести ремонтні роботи – маєш порадитися з ТОВ «Холд Груп». Лише узгоджені з жеком компанії можуть робити ремонт", – розповідає подруга Григор'євої Анна. Вона прийшла підтримати Вікторію до суду.

ZK3Іще однією дивною умовою з боку забудовника була заборона розривати договір із жеком в односторонньому порядку.

ОСББ, як стверджує інвестор, власник також створив сам і на власний розсуд. А головне - людям відмовилися видавати на руки документ про право власності на їхнє житло у випадку їхньої відмови від підписання договору з ХОЛД-ГРУП та заяви на вступ до ОСББ. Це обурило мешканців житлового комплексу, оскільки ставить під сумнів саме право володіти оплаченими квадратними метрами.

Вікторія каже, що була шокована тим, в якому стані їй намагались передати оплачене житло.

«Наскрізна діра в стіні з сусідами, яка виявилася зайвою витяжкою. На вікнах - подряпини. На стінах - тріщини", - розповідає жінка.

Скаржаться на поганий стан зданого житла й інші інвестори.

«Минуло майже півроку, як будинок отримав декларацію про готовність. Але ще досі немає опалення, газової труби, ліфту. У відділі продажу тільки брешуть, обіцяючи що все буде завтра», - написав на форумі мешканців та інвесторів ЖК «Кришталевi джерела» один із власників на ім'я Віктор.

13 листопада 2015 року Вікторія під страхом втратити квартиру підписала акт прийому-передачі.

«Представник фінансової компанії "Прайм» Олег Татаренко сказав: "Якщо ми захочемо – відберемо у вас квартиру". Цю зустріч можуть підтвердити свідки і є аудіозапис розмови», - розповідає Вікторія.

Жодного жодного примірника підписаного акту про прийом-передачу квартири Вікторії не віддали. У квартиру сім'я не заселилася. Планували робити ремонт, але не наважилися. «Я зроблю ремонт. Прийде забудовник, спитає про документи – їх нема і нас виженуть», - пояснює Григор'єва.

Через п'ять днів після підписання угоди, жінка отримала лист від ТОВ «Фінансова компанія "Прайм" і в присутності свідків – під відеозаписом – його відкривала. У конверті були чисті аркуші паперу.

Про таке саме розповів також інший інвестор житлового комплексу "Кришталеві джерела" Ярослав Осадчий.

Забудовник відправив Григор'євій листа з кількома аркушами паперу, на яких не було нічого написано. Забудовник заперечує це і заявляє, що в конверті були документи про розшук Вікторії.

«28 грудня я з чоловіком приїжджаємо до офісу. Охоронець зачиняє перед нами двері. Поліцію теж певний час не пускали. Коли пустили, ми дізналися, що житло від нас уже "відкріпили". Тобто це вже не наша квартира. Чому це зробили, нам навіть не пояснили», - каже жінка.

Невдовзі квартиру перепродали іншому власникові.

«У мене в цей момент підкосилися ноги. Я знепритомніла. В мене був шок, адже всі гроші, які ми мали в сім'ї, вклали в цю квартиру» - згадує Вікторія.

18 грудня ТОВ Прайм

18 грудня ТОВ Прайм3

18 грудня  ТОВ Прайм2

 

Представники ЖК «Кришталеві джерела» відмовилися давати "ГСУ" коментарі щодо цієї справи.

З їхньою позицією знайомимося в матеріалі «Судово-юридичної газети».

Автори статті зазначають, що Вікторія відмовилася підписувати договір акта прийому-передачі житла. Ніби на підставі цього було вирішено відкріпити від неї квартиру. Однак, житловий комплекс готовий компенсувати внесені Григор'євою кошти на будівництво.

У 2014 році квартира Вікторії коштувала 400 тис грн. Зараз їй пропонують «компенсацію» в 140 тис гривень.

Схема продай-перепродай від «Кришталевих джерел» - це яскравий приклад сімейної афери, коли компанія-забудовник, генпідрядник і ЖЕК знаходяться у руках однієї родини і «друзів сім'ї».

Директором ТОВ "Фінансова компанія Прайм" (управитель ФФБ житлового комплексу) є Арсеній Копистира. Він є і засновником ТОВ "Холд Груп" (обслуговуюча організація комплексу), а батько - засновник "Прайму". Вони ж заснували і керують фінансовою компанією ТОВ «Фінансова компанія Основа».

Зятем Арсенія Копестири є генерал-полковник Вербенський Михайло Георгійович, який донедавна був начальником Головного штабу МВС України.
Засновником ТОВ «КСМ-Груп» (генпідрядник) є Возна Наталія Миколаївна (вона ж голова ОСББ «Метрологічна 109-А, 11-А, 11-Б») і Бурковський Віталій Юрійович (директор ТОВ «Холд Груп»).

Оголошення вироку відбулося о 9.30 ранку 10 серпня. Суддя зупинила провадження до закінчення розгляду по іншому позову, результатом якого може стати рішення про неправомірне відкріплення квартири від Григор'євої В.В, після чого - відбудеться ще один суд.

Щороку тисячі столичних родин стають жертвами махінацій на ринку нерухомості. Порада від експертів для читачів "ГСУ" - уважно читати умови договорів. Підписувати їх лише після консультацій з юристом.