facebook youtube

15 липня морське серце півдня України забилося швидше.

Причина цьому - енергетика кінознавців, режисерів та акторів, які з'їхалися на відкриття Одеського кінофестивалю. Традиційно, на червоній доріжці до Одеського театру опери і балету сходилися зіркові гості фестивалю.

Odessa kinofestival

Серед селебріті і журі фестивалю: Член Європейської кіно академії Ребекка О'Брайєн, призер ОМКФ-2015 Єва Нейман, американський режисер Алекс Росс Перрі і знаменитий продюсер Уберто Пазоліні.

На сцені театру президентом фестивалю Вікторією Тігіпко було вручено почесну нагороду «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво оскароносному сценаристу і режисеру Крістоферу Хемптону.

Завершувала церемонію відкриття співачка, яка своїм голосом сколихнула Європу і світ, - Джамала. Музичним супроводом завдячувала співачка Деннісу Аду, Іллі Ареську, Олександру Бобіну, Павлу Галицькому. Перед показом головного фільму-відкриття «Маргарита» на сцену запросили Андре Маркона, режисера і виконавця ролі чоловіка головної героїні фільм, що отримав престижну кінопремію Сезар 2016.

Знаково, що у стінах оперного театру було показано фільм Ксавьє Джаноллі «Маргарита». Адже кінокартина про оперну співачку. Однак так думала про себе лише сама героїня мадам Дюмон (творчий псевдонім Маргарита). Фільм відображав епоху початку ХХ століття, і маючи владу і гроші, графиня була першою зіркою для менш заможних городян. Однак про фальшивий спів ніхто так і не спромігся Маргариті сказати. Співачка померла, так і не усвідомлюючи свого перебування в іншому світі, лицемірному, фальшивому. Уяву Маргарити підживлював її чоловік, який всіляко намагався підтримати штучне захоплення городян «співачкою».

Режисер Ксавьє Джаноллі завдяки кінематографічним прийомам показав переломі моменти історії Маргарити. Дерев'яний хрест і дерево на перехресті доріг поставали щоразу, коли герої мали обирати. Провідний співак мав вирішити, чи погоджуватися стати вчителем мадам Дюмон і цим зганьбити своє ім'я, чи відмовитися і стати жертвою підступного відкриття його інтимного життя заможною родиною. Чоловік Маргарити після ганебного виступу дружини в Опері, вирішує дати послухати співачці запис голосу. Це, на думку лікарів, мало повернути мадам Дюмон у світ реальності. Але в останній момент чоловік
змінює рішення, - мчить до лікарні. І знову в кадрі з'являється дерево і хрест на роздоріжжі. Режисер дав глядачеві повчальну історію і картину епохи, що актуальна для всіх часів.

Першим же показом для ширшої аудиторії поціновувачів кіно став фільм Девіда Новака «У пошуках Бабеля». Фільм було показано під відкритим небом і розказував глядачеві про постать письменника Ісаака Бабеля, знакового одеського письменника, розстріляного радянською владою.

Так місто Одеса відкрило свої двері Одеському міжнародному кінофестивалю, який триватиме з 15 по 23 липня 2016 року.

ГСУ Випуск № 28

№ 6

№ 5

№ 4

№ 3

№ 2

№ 1